Rallye roku 2018

Všichni určitě dobře znáte automobilové závody rallye. Jedná se o druh automobilových soutěží, které se konají na normálních komunikacích a to v různých úrovních. Pokud se ptáte proč se tyto automobilové závody jmenují rallye, tak je to původně francouzský název. Soutěže jsou hodně oblíbené hlavně v Evropě, ale také v Asii a Oceánii. Rallye se dělí do několika skupin, které je potřeba rozlišovat. Například šampionáty WRC, což je Mistrovství světa, kde jsou v hlavní roli vozidla WRC. Samozřejmě jezdí také různé věkové kategorie. Jezdci do 28 let jsou juniorští jezdci s názvem JWRC.

Na své si přijdou také hráči hazardních her, kterých je plný internet a hodně lidí to dnes vyhledává. Pokud i ty jsi vášnivý hráč zkus sloty online a užij si zábavné hraní. Aktuálně jezdec Ott Tänak, což je estonský jezdec se na Německé rallye přiblížil k vítězství. Našeho jezdce Jana Kopeckého bohužel potkali na trati technické problémy. Chvilku byl na i na prvním místě, ale pak se dostal do problému, tak klesl až na devátou hodnotící příčku. Na konci druhé etapy se dostal na třetí místo, ale celkově na 14. Sice měl šanci na vítězství, ale bohužel se dostal do problémů. I rallye si neužije pouze závodník, ale také divák a nebo sázkař, který si dopředu určí, kdo si myslí že vyhraje. Sázkaři mají velkou nabídku na jaký turnaj, zápas a nebo také závod si vsadit. Je proto dobré si dobře prostudovat u jaké sázkovky chcete sázet a samozřejmě i zjistit potřebné informace o týmu nebo sportovci na kterého chcete vsadit. Samozřejmě je to o štěstí hodně, ale j také dobré jít tomu trochu naproti.

Rallye se jezdí ve spoustě městech a obcích České Republiky a jezdí se v úrovních. Je to vždycky skvělá podívaná pro místní diváky. Stejně jako první etapa Rally Bohemia, která se odehrávala za skvělého počasí. Již od startu drží vedení tým ŠKODA Motorsport. V klasifikaci vozů vede rozhodně Jan Talaš s Peugeotem 208 R2 a hned vzápětí je Matěj Kamenec, což je nás mladý talent a i on jen na stejném voze jako Talaš. Velkou roli tak určitě hraje i vůz se kterým závodíte. Takže pro úspěšný závod je dobré zvolit ten nejlepší vůz. Na mistrovství světa je potřeba závodit tím nejlepším. Může vám to samozřejmě zvýšit šanci na vítězství. Co možná není tak moc známé je Rallye Dakar, kde závodíte s tatrama. Již šestá etapa se povedla Martinovi Kolomému, který s kamionem obsadil neskutečné druhé místo. Pátý dojel Macík Martin. Rallye Dakar je závod, který se odehrává na tratích, které jsou v terénu, takže na písku, kamení. Není to závod jako při normálním rallye na asfaltu. Opravdu je to složité hlavně těmi etapami v písečných dunách, blátem a nebo také na travnatých pláních. Etapy jsou různě dlouhé. Některé jsou několik kilometrů dlouhé. Tyto závody byli poprvé odstartovány v roce 1979. Rallye je sport, který rozhodně není pro každého a může být opravdu zábavný a v rok 2018 byl také velmi úspěšný, což je pro každého závodníka, který jezdí každoročně mistrovství světa vcelku podstatné.