Rally šampionáty v roce 2017

Stejně jako každý rok se konala Rallye Přibram. Jan Dohnal opět předvedl skvělé čislo a jako každý rok si odnesl výtězství opět on. Tento známý závodník měl vůz Ford Focus WRC. Jako druhý skončil Václav Pech, také velmi známý závodník. Ten se účastní mnoha republikových závodů a byl I na mistrovství světa, kde ale bohužel nuspěl. Na třetím místě byl Vojtěch Štajf.

Dohnal byl v přední části hned od začatku, toto temto a vytrvalost si udržel až do konce celého závodu. Se spolujezdcem Ernstem se jim dařilo i na úvodní zkoušce, postupně zvyšovali náskok.

Pro příbramské hráče je rally v rodném městě tou lepší variantou, jak uspět, protože svoje město velmi dobře znají a podporuje je rodina a kamarádi, takže mohl jet s čistou hlavou.
V Přibrami, ale bohužel tento závod nejel mistr republiky Jan Kopecký.
Tyto závody rally a mistrovství světa je pro fandy závodních aut jak dělané. Za rok 2017 se toho událo vážně hodně a to i ze světa sázení. Pokud jsi i ty náruživý fanda a chceš si tuhle náramnou podívanou nějak zpříjemnit vsaď si na uvítací bonus Betfair.

Další závod, který se konal byl u České Lípy. Tam se sešlo 32 mistrů republiky, ale samozřejmě mezi nimi nechyběli ani zahraniční jezdci. Například z Finska, Německa, Polska, Slovenska a Lotyšska.
Jak česke Rallye, tak i to zahraniční jde technicky nahoru. Máme spoustu skvělých hráčů, ale také výroba závodních automobilů je kvalitnější a s tím i samozřejmě lepší výsledky na trati. Před závodem každý závodník podstoupil 3 rozjížďky a počítal se vždy nejrychlejší čas.

Nejrychleji projel Polák Grzyb se závoďákem Škoda Fabia R5. Ve finálové části však podlehl a nakonec byl vyrovnaný souboj. Letošní výtěz byl český šampion Vlček.
V listopadu také proběhl závod v Bělé pod Bezdězem, kde závodilo mnoho jezdců a pro mnoho lidí to byl velmi mimořádný závod. Trat vedla přes Strahov a jeho okolí.

Velkou událostí byl také Pražský Rallysprint. Jedná se o české a slovenské jezdce na které jsme se i letos mohli těšit. Již několik let se tento závod koná na Strahově a bylo tomu tak i letos. Bohužel se letošního Rallysprintu nemohl zúčastnit Václav Pech a to ze zdravotních důvodů. Jeho tým ale nevěší hlavu a i přes to proběhli skvělé výkony. Měli skvělé zázemí a to i včetně závodních vozů, jako je například Ford Fiesta R5. Hvězdou byl opět Dohnal, který dle jeho úspěšnosti v kariéře rallye jako první osedlá Ford Fiesta WRC 2017. S tímto vozem chtěl navázat předloňské výtězství Melichárka Jaroslava.S špičkovým Focusem WRC se představí take rodák z Přibrami Josef Peták. O vítězství chtěli také usilovat piloti známé kategorie R5, ale bude se jedna hlavně o středoevropské bitvy. Na startu jste take mohli zaregistrovat známé české rivali jako je Vojtěch Štajf a Pavel Valoušek. V barvách slovenského týmu nás překvapil start moravana Ondřeje Bisahy. Okořenění bitvy nás čekal jezdec Grzyb, který už má řadu šamoionátů na svém účtu a to i z poslední naší soutěže ze Vsetína. V první pětce je nakonec zařazen Štajf s Klokoučkou a to na absolutní 5 příčce.

Napsat komentář