Rally roku 2017

Minulý rok byl závoděním plný a s tím i spoustu výher a proher. Bylo představeno spoustu novinek a také skvělých závodníků, které jsme znali, ale poznali jsme i nové tváře. Rally bylo po celém česku. Jako třeba valašské rally ValMez a spoustu dalších. Zakončení roku 2017 skvěle předvedli na Mikulášské rally skvělý závodníci, jako je Michal Ševčík, Libor Votava, Vlastimil Neumann a další. Závodníkovi Lukášovi Matěnovi se ale moc nedařilo. Na tomto velkolepém závodě jste mohli vidět i krásné modely závodních aut a to z dílny K.I.T. racingu.

I přes tratě pokryté sněhem si vedli závodníci skvěle a o kličkující kola nebyla nouze.

Pro mnohé a hlavně pro začátečník byla kluzká trať trochu výzva a né malá. Říjnové rally vás také mohlo bavit a to hlavně vítězové loňského ročníku, jako například polský jezdec Grzegorz Grzyb společně s Boguslawem Browińskim, nebo také Egon Smékal. Na třetí příčku v absolutní klasifikaci vystoupal Martin Vlček, který druhou příčku skvěle obhájil pro svůj titul. Nečekaný byl také výkon Lumíra Firla, který v závěru přeskočil Martina Březíka. Oproti zimním závodům byl tady tento na počasí úplně ideální, ale člověk si nevybere. Loňský rok přinesl spoustu zajímavých závodů, takže i sázkaři byli ve svém živlu. Loňský rok doslova rájem pro milovníky sázení. Hodně lidí sázeli na jednotlivé závodníky a rally závody. Velmi oblíbené jsou automaty online , takže pokud i ty jsi milovník rally a chceš si zahrát nějaký online automat klikni na tocenizdarma.cz.

Také v srpnu se odehrávalo rally a přímo mistrovství Evropy. Byl to opravdu vzrušující asfaltový závod. Mohli jste tam vidět i kompletní sestavu ACCR CZECH TEAMU, která zvítězila v hodnocení týmů. Extrémně teplé počasí závodníkům také moc nepřidalo. Ukázalo se jak tuto situaci závodníci skvěle zvládli a ve velmi silné konkurenci se také neztratili.

Většina závodníků závodili všechny závody v nových modelech. Jako například vůz Renault, ten byl v loňském roce velmi populární, tak uvidíme co přijde letos. Jestli závodníci zvolí raději starší modely, nebo vyzkouší nové modely.

Tradiční závod na začátku července byl opravdu legendární a je považován za nejrychlejší a zároveň nejnebezpečnější závod mistrovství světa.

Né každý závodník přemýšlí s cílem užít si jízdu a pobavit diváky. Ale závodník Štěpán Vojtěch je přesně jedním z nich kterému na tom záleží a závodí pro radost sobě i pro druhé. Ani v loňském roce si nenechal ujít domácí Rally Bohemia a opět zazářil a doplnil návrat i dalšáho slavného závodníka Romana Kresty, s nímž Štěpán sváděl souboje v rychlosti. I přes to, že je Štěpán Vojtěch hvězda, tak i Romanu Krestovi se podařilo v minulosti několikrát zvítězit a toto postavení si stále drží. A uvidíme, co předvede letos.

Zatím to vypadá, že letošní závody budou také plné nových talentů, ale samozřejmě i známých legend. Takže sázkaři budou opět ve svém živlu.

Můžete se opět těšit na populární Orlen Rally Poland, který má spoustu fanoušků. V loňském roce závodníky a ani fanoušky neodradily mokré tratě. Nejlépe si s nimi poradili piloti Hyundaie. Zvítězil Thierry Neuville, druhé místo si vybojoval Ott Tänak s Fordem a třetí místo obsadil Hayden Paddon. Tyto závody nesou i mně šťastné chvíle a minulý ročník toho byl svědkem. Byl zraněn jeden divák kamenem, ale naštěstí vyvázl bez větších problémů. Doufejme, že těchto neštěstí bude co nejméně a že se naším jezdcům i nadále povede. Nadšenci těchto závodů se doufejme mají na co těšit.

Napsat komentář